GENEL BiLGİLER

Konumu :
Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Antalya İli Alanya İlçesi Mahmutlar Beldesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Alanya Şehir merkezine 13 km, Mahmutlar Belde merkezine ise 2.5 km uzaklıktadır.  Ulaşım Alanya – Mahmutlar arasında düzenli olarak çalışan halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca Mahmutlar Beldesinden Ceza İnfaz Kurumu’na hükümlü/tutuklu yakınlarının ulaşımlarının sağlanması amacıyla ziyaret günlerinde düzenli olarak dolmuş seferleri başlatılmıştır.

Yerleşimi :
Ceza İnfaz Kurumu’nun inşasına 02.03.2004 tarihinde başlanılmış olup 16.03.2007 tarihinde mahkum kabulüne başlanmıştır. Kurumumuz toplam 255.000m² alan üzerine kurulmuştur. Bu alan içerisinde; Ceza İnfaz Kurumu Ana Binası, Jandarma Bölük Komutanlığı Hizmet Binası, Ziyaretçi Kayıt Kabul Binası, Üç Blok Toplam 60 Daire Personel Lojmanı, Çocuk Oyun Alanı, Çok Amaçlı Açık Spor Alanı Ve Yeşil Alan bulunmaktadır.

Ceza İnfaz Kurumu Ana Binası toplam 6 bloktan meydana gelmektedir. İçerisinde 1 Kapalı Spor Salonu ve Çok Amaçlı Salon, 2 Açık Çim Futbol Sahası, 8 Çalışma Atölyesi, 1 Kreş, 5 Derslik ve 1 Kütüphane bulunmaktadır.


Kapasite ve Tipi :
Alanya L Tipi Kapalı Ceza infaz Kurumunun kapasitesi 1820 kişilik olup, Bir Bölümü Yüksek Güvenlikli Ceza infaz Kurumu statüsündedir.

 

 

© 2007 - Alanya L Tipi Kapali ve Açık Ceza Infaz Kurumu
s