Kurum Personelimiz İftar Yemeğinde Buluştu

         Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurum Müdürlüğümüz, Yüce Allah’ın engin rahmet, mağfiret ve bağışlamasının diğer zamanlara göre daha fazla olduğu, sosyal dayanışma ve yardımlaşmanın güzel örneklerinin verildiği Ramazan ayı vesilesiyle , cezaevi  personeli arasında sevgi, saygı ve dayanışmayı sağlamak ve Ramazan sevincini yaşamak için 22/04/2022 tarihinde lojman bahçesinde tüm personelimizin eş ve ailelerinin de katıldığı iftar yemeği düzenlenmiştir. İftar yemeği sonrası görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavına girerek başarılı olan personele plaket töreni de yapılmıştır.

           İftar yemeğine; Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal TEKİN, Alanya Adalet Komisyonu Başkanı Alper SAYKAL, Başsavcı Vekili Resul YILDIRIM, Ceza İnfaz Kurumundan Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Devran GÜNDAY, Başkontrolör Fuat ŞEN, Kurum Müdürü Bora SAĞSÖZ , Manavgat S Tipi Müdürü Adem TATLISOY, Alanya Denetimli Serbestlik Müdürü Yılmaz ÖRS Kurum II. Müdürleri, İdare Memurları, Kurum Saymanı, Kurum Psikologları, Kurum Öğretmenleri, Kurum Vaizleri ve 305 kurum personeli ile eş ve çocukları katılmıştır.

           Kurum Müdürü Bora SAĞSÖZ; İftar yemeği sonrası yaptığı konuşmasında ; ‘’ Bu mübarek günler personelimiz ile bir araya gelmek ve kaynaşmak için büyük vesile oluşturuyor. Biz büyük bir aileyiz, Sayın Cumhuriyet Başsavcımız, Ceza İnfaz Kurumundan Sorumlu Cumhuriyet Savcımız ile infaz ve koruma memuru arkadaşlarımızla birlikte bu büyük çatı altında, aile olma bilinciyle ve birçok kurumu kıskandıracak kadar güzel resim etrafında toplanmak bizler için gurur ve sevinç kaynağı olmuştur. Her bir mesai arkadaşım gerek 15 Temmuz gerek pandemi sürecinde yaşanılan zorluklara karşı, büyük özveri ve fedakârlıkta bulunarak, çağdaş infaz anlayışının gereklerinden ödün vermeden 24 saat esasına göre bizlerle omuz omuza yapılan çalışmalara destek olmaları takdire şahan bir durumdur. İnfaz ve Koruma Memuru arkadaşlarımız idare hizmetleri sınıfında olmalarına rağmen emniyet sınıfı hizmetleri gibi yurdun her köşesinde alnı ak ve vicdanı rahat olarak cesurca ve fedakârca bu güzel vatana ve millete hizmet etmektedirler. Daha 2 gün önce Bursa’da düzenlenen alçak ve hain saldırı sonucu şehit düşen İnfaz ve Koruma Memuru Cengiz YİĞİT arkadaşımızı burada rahmetle anmadan geçemeyeceğim. Allah’tan başta ailesine ve çocuklarına olmak üzere tüm camiamıza sabırlar diliyorum.’’ dedi. Ayrıca; Bu meşakkatli görevi onurla yapan tüm memur arkadaşlarıma destek olup daima iyi dilek ve dualarıyla yanlarında olan değerli eş ve çocuklarına da teşekkür etti. Yine, görevde yükselme sınavında başarılı olan personelleri tebrik ederek yeni görev yerlerinin kendileri ve ülkemiz için hayırlı olmasını dileyerek ‘’Kurum çalışanı arkadaşlarımız şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da bu güzel vatana ve millete hizmete devam edeceklerinden hiç şüphemiz olmayacaktır.’’ dedi.

   

  Adres

  Mahmutlar mahallesi ALANYA / ANTALYA

  Telefon

  0242 5287573 - 02425287574 - 02425287277 GSM: 0506 600 62 07

  FAX: 02425287575

  E-Posta