Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
  A- A+
  Kurumumuz

            Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumumuz, iç ve dış güvenlik görevlileri bulunan, firara karşı teknik, mekanik, elektronik ve fiziki engellerle donatılmış, oda ve koridor kapıları kapalı tutulan, ancak mevzuatın belirttiği hallerde aynı oda dışındaki hükümlüler arasında ve dış çevre ile temasın olanaklı bulunduğu, yeterli düzeyde güvenlik sağlanmış ve hükümlünün gereksinimine göre bireysel, grup halinde veya toplu olarak iyileştirme yöntemlerinin uygulanabileceği kurumdur. Hükümlü-tutukların sosyo-kültürel, sportif faaliyet imkanları ve daha özel yaşam alanları sunmak amacıyla Birleşmiş Milletler "Minimum Cezaevi Kuralları", Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi "Avrupa Cezaevi Kuralları" ve ulusal yasalara uygun olarak hazırlanmıştır.

           Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Antalya İli Alanya İlçesi Mahmutlar Beldesi sınırları içerisinde bulunmaktadır. Alanya Şehir merkezine 13 km, Mahmutlar Mahallesi merkezine ise 2.5 km uzaklıktadır.  Ulaşım Alanya – Mahmutlar arasında düzenli olarak çalışan halk otobüsleri ile sağlanmaktadır. Ayrıca Mahmutlar Mahallesinden Ceza İnfaz Kurumu’na hükümlü/tutuklu yakınlarının ulaşımlarının sağlanması amacıyla ziyaret günlerinde düzenli olarak dolmuş seferleri başlatılmıştır.

            Ceza İnfaz Kurumu’nun inşasına 02.03.2004 tarihinde başlanılmış olup 16.03.2007 tarihinde mahkum kabulüne başlanmıştır. Kurumumuz toplam 255.000m² alan üzerine kurulmuştur. Bu alan içerisinde; Ceza İnfaz Kurumu Ana Binası, Jandarma Tabur Komutanlığı Hizmet Binası, Ziyaretçi Kayıt Kabul Binası, Üç Blok Toplam 60 Daire Personel Lojmanı, Çocuk Oyun Alanı, Çok Amaçlı Açık Spor Alanı Ve Yeşil Alan bulunmaktadır.

            Kurumumuzda suça sürüklenen çocuk tutuklular ile yetişkin kadın ve erkek hükümlü tutuklular barındırılmaktadır. Bulunan hükümlü ve tutukluların çeşitlilik göstermesi sebebiyle iş ve meslek atölyeleri ile eğitim, sosyal ve kültürel faaliyetlere ağırlık verilmekte, her geçen gün özellikle iş ve meslek atölyelerinin sayısının artırılması yönündeki çalışmalarımıza hız vermekteyiz

  Adres

  Mahmutlar mahallesi ALANYA / ANTALYA

  Telefon

  0242 5287573 - 02425287574 - 02425287277 GSM: 0506 600 62 07

  FAX: 02425287575

  E-Posta