Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  KURUMUMUZDA’’ŞAKA GİBİ DÜNYA’’ ADLI TİYATRO GÖSTERİMİ

          Alanya L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumumuzda Eğitim ve Sosyal Faaliyetler kapsamında;  13.12.2022 tarihinde ‘’ALTSO Tiyatro Grubu ’’ tarafından ‘’ Şaka Gibi Dünya‘’ isimli tiyatro gösterisi sahnelendi.

          Mizah içerikli olan 1 perdelik oyunda, oyuncular arasındaki diyaloglar izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşatırken oyunun verdiği mesajlar zaman zaman da düşünmeye sevk etti. Oyun sonunda bir konuşma yapan Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal TEKİN; ALTSO Tiyatrosu Grubu’na ve bütün ekibine gösterdikleri performanstan dolayı teşekkür ederek, bu tür faaliyetlerin hükümlü ve tutukluların hayata bakışında pozitif yönde katkı sağladığını ve hayata daha sıkı bağlandıklarını ifade etmiştir. Konuşmasının ardından tiyatro oyuncularına çiçek ve hediyeler takdim etti.

          Oyunu; Alanya Kaymakamı Dr. Fatih ÜRKMEZER, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Celal TEKİN, İlçe Jandarma Komutanı Yrb. Engin Burak MİNDİVANLI, İlçe Emniyet Müdürü Murat Kenan PATAT, Alanya Cumhuriyet Savcısı Devran GÜNDAY, Kurum Müdürü Nuri ÜNAL, ALTSO Başkanı Eray ERDEM, Alanya’da bulunan Kurum ve Kuruluş Temsilcileri, kurum personeliyle beraber 160 hükümlü/tutuklu izledi. Ayrıca elektronik ortamda kaydı yapılan tiyatro gösterisi kurumda bulunan merkezi yayın sisteminden tüm hükümlü ve tutukluların tamamına izlettirilmiştir.

  Adres

  Mahmutlar mahallesi ALANYA / ANTALYA

  Telefon

  0242 5287573 - 02425287574 - 02425287277 GSM: 0506 600 62 07

  FAX: 02425287575

  E-Posta